« powrót 07 stycznia 2019

ZAKUP SPRZĘTU DLA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH

ZAKUP SPRZĘTU DLA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH photo

Powiat Jarociński zakupił pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt na doposażenie sal lekcyjnych w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie; łącznie nowe pomoce dydaktyczne kosztowały ponad 91 tys. złotych. "Te pieniądze zostały spożytkowane w najlepszy możliwy sposób - zakupiliśmy za nie nowy sprzęt i pomoce naukowe dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie" - mówi Mirosław Drzazga, Członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za sprawy oświatowe.

Do szkoły trafił sprzęt i pomoce do zajęć z integracji sensorycznej, do zajęć z logopedii, symulacji bazalnej, komunikacji alternatywnej, arteterapii, zajęć terapii ręki i socjoterapii. W ramach tego projektu doposażono także pracownię przyrodniczą i matematyczną.

Projekt „Podniesienie jakości kształcenia w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie” jest realizowany z WRPO (Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego) w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Łącznie nowe pomoce dydaktyczne dla uczniów ZSS w Jarocinie kosztowały ponad 91 tys. złotych.

"To już kolejny raz, jak udało nam się pozyskać fundusze na doposażenie szkół prowadzonych przez Powiat Jarociński. Te pieniądze zostają spożytkowane w najlepszy możliwy sposób - zakupiliśmy za nie nowy sprzęt i pomoce naukowe dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnychw Jarocinie" - mówi Mirosław Drzazga, Członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za sprawy oświatowe.

Czytaj również: