« powrót 28 listopada 2017

Latający Uniwersytet

Latający Uniwersytet photo

„W naszej szkole odbyły się zajęcia poświęcone wspólnocie europejskiej. Zostały one zorganizowane we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach programu Europejski Uniwersytet Latający”. – informuje Dorota Gromada, wicedyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie

 W czwartek 23 listopada odbyło się w ZSP nr 2 spotkanie, które było częścią programu EUROPEJSKI UNIWERSYTET LATAJĄCY. Celem spotkania było zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie ich wiedzy na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE. Poprzez praktyczne „lekcje europejskie” z udziałem znanych osób przekazywane są uczniom idee UE, oraz pokazane na konkretnych przykładach obszary życia codziennego bezpośrednio regulowane przez unijne przepisy.

Organizatorami spotkania  było: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Team Europe oraz ZSP nr 2 w Jarocinie. Uczniowie otrzymali szereg materiałów edukacyjnych dotyczący funkcjonowania UE, które będą mogli wykorzystać  podczas lekcji z wiedzy o społeczeństwie czy przedsiębiorczości.

« powrót Drukuj

Czytaj również: