« powrót 13 maja 2019

NAGRODA WRĘCZONA W WIESBADEN

NAGRODA WRĘCZONA W WIESBADEN photo

POWIAT JAROCIŃSKI - UCZNIOWIE ZSP nr 2 ODEBRALI NAGRODĘ W WIESBADEN

Uczniowie z ZSP nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w Gali rozdania nagród Międzynarodowego Konkursu „Nagroda Młodzieżowa 2019”, która odbyła się 3 maja 2019 roku w Wiesbaden.  Nagrody młodzieży wręczył Sekretarz Stanu Hesji Mark Weinmeister - uczniowie z ZSP nr 2 zajęli w tym konkursie I miejsce. Gratulujemy!

Wyjazd był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Młodzież pod opieką pań Agnieszki Urbaniak i Renaty Rożek od 1 do 3 maja nie tylko zwiedzała  stolicę  Hesji - Wiesbaden, ale brała także udział w warsztatach, integrując się z uczestnikami konkursu z Niemiec.

Na międzynarodowy sukces uczniów z „Dwójki” zapracowała drużyna w składzie: Weronika Broniarczyk z klasy IV, Aleksandra Nowak z klasy I, Tomasz Pawłowski z klasy III, Eryk Kubiak z klasy IV, Arkadiusz Udzik z klasy IV oraz Agnieszka Urbaniak (nauczyciel historii), a także Renata Rożek (nauczyciel języka niemieckiego).

Młodzież przygotowała film „Młodzież odkrywa swój region”, który jest sentymentalną podróżą po Wielkopolsce. Uczniowie pokazali miejsca, gdzie w zgodzie przez wiele lat żyli Niemcy i Polacy. Zaprezentowali regionalne tradycje (m.in. snutki golińskie) oraz w jaki sposób fundusze unijne wpłynęły na rozwój Wielkopolski.

Drużynę wspierali również: Jacek Adamczak (zdjęcia i montaż filmu), Monika Zielińska (korekta tekstu) oraz nauczycielki języka niemieckiego: Ilona Andraszak, Aneta Chmielewska,  Sylwia Hybsz – Dyszak i Izabela Różańska (tłumaczenie).

Film wzbudził duże zainteresowanie,  gdyż 16 maja przyjeżdża do Jarocina dziennikarka  Evelin Roll z Süddeutsche Zeitung w celu przeprowadzenia wywiadu ze zwycięzcami.

 

 

 photo

« powrót Drukuj

Czytaj również: