« powrót 12 kwietnia 2018

SUPER MECHANICY Z DWÓJKI NA PODIUM

SUPER MECHANICY Z DWÓJKI NA PODIUM photo

Drużyna ZSP nr 2 w Jarocinie ( w składzie Marcin Walczak, Kamil Wesołek ) zajęła III miejsce VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Młody Mechanik, który odbyły się na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

W finale wzięło udział 30 zespołów z całej Polski. Jednak, aby znaleźć się w tym gronie, uczniowie musieli przejść eliminacje, w których startowało 750 drużyn, czyli o każde miejsce w finale rywalizowało 25 zespołów; z ZSP nr 2 zakwalifikowało się do finału aż pięć drużyn.

W finale, oprócz testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną, uczniowie musieli wykazać się  umiejętnościami praktycznymi w 10 konkurencjach punktowanych oraz wykonywanych na czas. W trakcie zadań praktycznych zawodnicy musieli dodatkowo odpowiadać na pytania sędziów.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. 

Pozostałe drużyny z ZSP nr 2 biorące udział w finale:

Filip Roszak, Sebastian Frąckowiak – klasa IV TSE 
Marcin Nowaczyk, Marcin Kwiatkowski – klasa III THS 
Miłosz Pluciński, Maciej Naskręt – klasa II TSE 
Tymoteusz Wielowiejski, Dominik Wielowiejski – klasa II E 

Opiekunem zespołów jest p. Zbigniew Rychter.

« powrót Drukuj

Czytaj również: