otwórz widżet facebooka

Zajęcia w ramach programu ,,Za życiem"

Dodano 2 stycznia 2024, wpis archiwalny Zajęcia w ramach programu ,,Za życiem

W roku szkolnym 2023/2024 Powiat Jarociński brał udział w zadaniu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo – działania edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych” wynikającego z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za Życiem”. Celem zadania jest wdrożenie programu wychowawczo-profilaktycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych w formie warsztatów pt. „Wektory życia”, który polega na wzmacnianiu młodzieży w jej kondycji psychicznej i kompetencjach społecznych.

W ramach programu przeszkolono 3 nauczycieli szkół ponadpodstawowych - dwóch z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie oraz jeden z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie.

Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z celem projektu profilaktycznego ,,wektory życia’’. Wyjaśniono uczniom również jego znaczenie w przyszłości. Omówiono także, na czym będą polegały zajęcia i jaką będą miały formę.

Celem zajęć było uświadomienie uczniów w kwestii zagrożeń dla zdrowia jak również i życia w  konsekwencji chorób przenoszonych drogą płciową, a także że wczesna inicjacja seksualna nie jest najlepszym rozwiązaniem gdyż ingeruje w rozwój człowieka i jego zdrowe.

 

×