Wspólnie dla wielkopolskiej wsi

Dodano 17 lutego 2020, wpis archiwalny Wspólnie dla wielkopolskiej wsi

10 lutego 2020 roku w Marszewie odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie informacyjne „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”.

Spotkanie rolników z przedstawicielami instytucji działających na rzecz rolnictwa zostało zorganizowane przez Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wspólnie z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu, Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Okręgową Stacją Chemiczno-Rolniczą w Poznaniu, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu, Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu oraz przedsiębiorstwem Elewarr.

Podczas spotkania omówiono następujące kwestie, takie jak:

• Harmonogram naboru wniosków PROW 2014-2020 na rok 2020. Wsparcie dla hodowców krów i świń.
  • Działania Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w 2020 roku.
  • Zmiany w obszarze świadczeń. Prewencja i rehabilitacja rolników w KRUS.
  • Innowacje w doradztwie rolniczym.
  • Afrykański pomór świń i grypa ptaków – realne zagrożenia dla rolnictwa Wielkopolski.
  • Chroniąc rośliny, chronisz życie – rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin.
  • Zagrożenia pożarowe w gospodarstwach rolnych. Bezpieczeństwo pożarowe w gospodarstwach rolnych i podczas prac polowych.
  • Na styku lasu i pola – wybrane problemy rolników i leśników.
  • Sytuacja dzika w Wielkopolsce.
  • Badania gleb dla potrzeb doradztwa rolniczego oraz stan kwasowości gleb w województwie wielkopolskim.
  • ELEWARR jako państwowa firma z tradycjami w służbie dla polskiego rolnictwa.

Patronat nas spotkaniem objął Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczak. Powiat Jarociński reprezentowała starosta Lidia Czechak.