BIP
« powrót 10 listopada 2017

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości photo

Wczoraj 9 listopada na jarocińskim rynku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości poprzedzony mszą świętą w kościele p.w. Chrystusa Króla.

"Mamy możliwość uczestniczenia w uroczystości poświęconej ojczyźnie - 11 listopada, to data będąca symbolem miłości Polaków do wolności, wiary i zwycięstwa. Dla nas Wielkopolan Święto Niepodległości jest tym bardziej szczególne, gdyż nie można oderwać go od rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 99 lat temu ludność Wielkopolski chwyciła za broń i Wielkopolanie odzyskali wolność, a ziemie będące kolebką państwowości polskiej wróciły do macierzy. " - mówił min. Mirosław Drzazga, Wicestarosta Powiatu przemawiając do licznie zebranych na jarocińskim rynku mieszkańców podczas uroczystości.

W czasie capstrzyku został także odczytany Apel Pamięci zakończony salwą honorową. Delegacja w skład, której weszli Mirosław Dzrazga, Stanisław Martuzalski, Zbigniew Kuzdżał, Jan Bartczak Jan Szczerbań i Walenty Kwaśniewski złożyła w imieniu Zarządu Powiatu Jarocińskiego - kwiaty pod tablicą Powstańców Wielkopolskich znajdującą się jarocinskim rynku. Apel zakończył się odśpiewaniem piesni patriotycznych i ogniskiem zorganizowanym przez ZHP Hufiec Jarocin.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka