Jedna z największych inwestycji

Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Jarocinie będzie wiązała się z przeniesieniem oddziału wewnętrznego w inne miejsce. To konieczne ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, jak imożliwość swobodnego działania wykonawców. Firma, która wygrała przetarg zobowiązała się, że koniec robót nastąpi po 11 miesiącach od momentu wejścia na plac budowy

18 września 2017

Przetarg na rozbudowę rozstrzygnięty

Szpital Powiatowy w Jarocinie będzie rozbudowywany. W ostatnich dniach rozstrzygnięto przetarg. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyło warszawskie konsorcjum HELIFACTOR. "Dzięki rozbudowie - powstanie nowy, trzykondygnacyjny obiekt" - wyjaśnia prezes szpitala Leszek Mazurek.

12 września 2017

DROGI POWIATOWE CAŁY CZAS MODERNIZOWANE

Ukończono kolejny remont na drogach powiatowych. Została wyrównana nawierzchnia drogi na odcinku Żerków – Żerniki. Koszt inwestycji, to kwota 170 tys. złotych. Prace trwały od połowy maja i zakończyły się w pierwszej dekadzie czerwca br.

21 czerwca 2017

INWESTYCJE DROGOWE

6 czerwca 2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przedstawiciele powiatu jarocińskiego: Teodor Grobelny, Starosta Jarociński oraz Zbigniew Kuzdżał, członek Zarządu Powiatu podpisali. umowę o dofinansowanie dotacją celową z budżetu państwa zadania pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej Żerków - Dobieszczyzna – granica powiatu jarocińskiego”, realizowanego w ramach wieloletniego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Dofinansowaniem objęta jest przebudowa odcinka drogi powiatowej o długości prawie 6 km, od Żerkowa do Kamienia. Umowę z ramienia Urzędu Wojewódzkiego podpisał Zbigniew Hoffmann, Wojewoda Wielkopolski .

08 czerwca 2017

Gotowi do budowy łącznika

2,8 kilometra drogi, dwa wiadukty nad liniami kolejowymi, dwa ronda i ścieżka rowerowa – tak wyglądać ma nowa miniobwodnica, która połączy drogi krajowe nr 11 i 12 oraz 15. Po uzyskaniu w ostatnim czasie decyzji środowiskowej, samorząd powiatu jarocińskiego jest gotowy do rozpoczęcia prac przy budowie łącznika. Wsparcie finansowe inwestycji zadeklarowała także gmina Jarocin.

20 stycznia 2017