« powrót 05 listopada 2018

CHEMICY z LO WŚRÓD NAJLEPSZYCH

CHEMICY z LO WŚRÓD NAJLEPSZYCH photo

Jak co roku, młodzi chemicy z LO w Jarocinie wzięli udział w Akademii Projektów Chemicznych, organizowanej dla uczniów szkół objętych patronatem Wydziału Chemii UAM; sama akademia odbyła się 26 października br. w Poznaniu.

Była to już siódma edycja tego konkursu, a jego hasłem przewodnim była „(Al)Chemia Sztuki”.

W trakcie tej imprezy prace młodzieży oceniło jury złożone z profesorów Wydziału Chemii UAM.

Uczniowie z jarocińskiego liceum: Piotr Janiak i Krystian Orpel w konkursie projektów, przedstawili pracę pod hasłem „Kryształowa sztuka” zdobywając II miejsce.

Dodatkowo w tegorocznej Akademii Projektów wyróżnienie otrzymał uczeń jarocińskiego LO - Jan Grzegorzewski za projekt pt. „Grafika chemiczna”.

Czytaj również: