HITy 2004

hit2004_1.jpg

Trzy firmy z terenu powiatu jarocińskiego zgłosiły swój udział w konkursie Wielkopolski Gospodarczo-Samorządowy HIT'2004, który organizowany jest przez Agencję Promocyjną "Punkt S" z Piły. Ogłoszenie wyników XI edycji Konkursu pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego odbyło się w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w dniu 19 stycznia br. Uroczystości nadał blasku koncert Katarzyny Jamróz.

22 lutego 2005

Spotkanie dotyczące misji gospodarczych

W Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie przedsiębiorców z przedstawicielem Izby Przemysłowo-Handlowej Południowej Wielkopolski z Ostrowa. Było ono poświęcone nowym możliwościom ekspansji eksportowej w dobie wzrastającej zewnętrznej konkurencji gospodarczej oraz otwarcia Jednolitego Rynku Europejskiego.

22 lutego 2005

Zmiana adresu Punktu Informacyjnego dot. funduszy strukturalnych

Informujemy, że z dniem 9 lutego 2005 r. został zmieniony adres Punktu Informacyjnego Ministerstwa Gospodarki i Pracy dotyczącego funduszy strukturalnych UE. Punkt został przeniesiony z budynku MGiP przy Placu Trzech Krzyży 3/5 na ulicę Wspólną 2/4 (nr pokoju 02) w Warszawie.

Wszyscy zainteresowani mogą uzyskać informacje dotyczące funduszy strukturalnych oraz poszczególnych programów operacyjnych osobiście lub telefonicznie pod niezmienionymi numerami telefonów: 693-50-40 oraz b, bądź przesłać pytanie na adres: punktinformacyjny@mg.gov.pl. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00.

15 lutego 2005

Bezpłatne szkolenia

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego I. W. Kaczmarek organizuje darmowe szkolenia dla osób pracujących w ramach projektu "Naprzeciw potrzebom wielkopolskiego rynku pracy", realizowanego w ramach działania 2.1 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Zobacz szczegóły

08 lutego 2005

Forum rolnicze

W dniu 28. stycznia 2005 r. z inicjatywy Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Jarocinie zorganizowano Forum Rolnicze, które odbyło się w sali widowiskowej Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Na forum przybyło blisko 200 osób.

07 lutego 2005

e-MSP - Małe i Średnie Przedsiębiorstwa na rynku kapitałowym

Z myślą o Małych i Średnich Przedsiębiorstwach POLSKA AGENCJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI udostępniła serwis internetowy na temat możliwości zewnętrznego finansowania MSP.

04 lutego 2005

Spotkanie z udziałem Wielkopolskiego Instytutu Jakości

spotkanie_wij.jpgW poniedziałek (31.01.05r.) Starostwo Powiatowe w Jarocinie zorganizowało spotkanie przedsiębiorców z udziałem przedstawicieli Wielkopolskiego Instytutu Jakości w Poznaniu. Spotkanie poświęcone było jakościowemu rozwojowi wielkopolskich organizacji w Unii Europejskiej.

02 lutego 2005

Warsztaty dla mikroprzedsiębiorców

warsztaty_zporr.jpgPonad 30 przedsiębiorców i przedstawicieli banków wzięło udział w warsztatach poświęconych Zintegrowanemu Programowi Operacyjnemu Rozwoju Regionalnego (ZPORR) działanie 3.4. mikroprzedsiębiorstwa. Warsztaty zorganizowało starostwo powiatowe, a prowadził je Krzysztof Joachimczak z Europejskiego Centrum Doradztwa Finansowego - specjalista i praktyk współpracujący m.in. z Akademią Ekonomicznmą w Poznaniu oraz Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie.

02 lutego 2005

Fundusz Poręczeń Unijnych BGK

Na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. (Dz. U. nr 121, poz.1262), w ubiegłym roku powstał nowy Fundusz Poręczeń Unijnych (FPU). Fundusz zarządzany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Z tego funduszu udzielane są gwarancje spłaty kredytów lub pożyczek (oraz wykonania zobowiązań wynikających z emisji obligacji) zaciąganych na realizację projektów współfinansowanych ze środków UE.

01 lutego 2005

Sukcesy uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie

ANNA PAWLAK - uczennica III klasy Technikum Żywienia w ZSP nr 1 w Jarocinie została laureatką Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i zakwalifikowała się do etapu centralnego IX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. Ania przygotowywała się do olimpiady pod okiem pana Marka Kwaśniewskiego. Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu, prof. dr hab. Jan Gawęcki, przesłał na ręce laureatki pismo gratulacyjne.

MAŁGORZATA MATYSIAK - uczennica V klasy Liceum Ekonomicznego w ZSP nr 1 w Jarocinie jest laureatką konkursu Wiedzy o Rachunkowości, który odbył się 21 stycznia 2005 roku w Toruniu. Małgosia przygotowywała się do konkursu pod okiem pani Małgorzaty Ginter. W konkursie uczestniczyli uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Laureatka z ZSP nr 1 w Jarocinie otrzymała indeks na Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Ma do wyboru dwa kierunki: Zarządzanie i marketing lub Ekonomię.

01 lutego 2005

Rocznica wyzwolenia Ziemi Jarocińskiej

osiek2005.jpg

Z okazji rocznicy wyzwolenia Ziemi Jarocińskiej, przedstawiciele władz powiatu jarocińskiego i organizacji kombatanckich złożyli kwiaty przy obelisku pod Osiekiem.

31 stycznia 2005

Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedleminie

dzieci_u_starosty.jpgW piątek (28.01.05) jarocińskie starostwo odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedleminie. Ich przewodnikiem po starostwie była pani Dorota Szymczak - kierownik Biura Rady i Zarządu. Dzieci, zapoznały się z pracą urzędu, dowiedziały się, gdzie np. można załatwić paszport, kartę wędkarską czy prawo jazdy, zobaczyły herb powiatu jarocińskiego. Z miłymi gośćmi spotkał się również starosta Sławomir Wąsiewski, który poczęstował ich "słodkościami", a na pamiątkę pobytu w starostwie wręczył długopisy z logo powiatu jarocińskiego, życząc dzieciom, by pisząc nimi sprawdziany otrzymywały same dobre oceny.

31 stycznia 2005